CO NOWEGO W PROGRAMIE DOSTĘPNOŚĆ PLUS?

CO NOWEGO W PROGRAMIE DOSTĘPNOŚĆ PLUS?

W 2021 roku wchodzą w fazę realizacji kolejne założenia rządowego programu Dostępność Plus.

Według nowych przepisów instytucje publiczne będą zobowiązane do składania raportów w sprawie zwiększenia otwartości swoich placówek na osoby niepełnosprawne. Sprawozdania będą przygotowywane w cyklach czteroletnich. Pierwszy z raportów instytucje muszą opracować do 31 marca.

Od 6 września osoby z niepełnosprawnościami zostaną zabezpieczeni przez nowe przepisy na podstawie, których będą mogli złożyć wniosek o zapewnienie dostępności do usług instytucji publicznej. W przypadku odbicia się od administracyjnej ściany przysługiwać im będzie prawo do złożenia skargi do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pismo należy wówczas kierować do prezesa PFRON.

Ponadto podmioty publiczne – od 20 września – zmienią formułę umów podpisywanych z prywatnymi firmami. Gdy instytucja zleci lub powierzy zadania zewnętrznemu przedsiębiorstwu, w treści umowy będą konieczne zapisy o zapewnieniu dostępności osobom z niepełnosprawnościami. Firmy prywatne i organizacje pozarządowe w przypadku spełniania wszystkich warunków związanych z Dostępnością Plus otrzymają specjalne certyfikaty.

Grupa Migam, która realizuje projekty związane z ułatwieniami dla Głuchych i Słabosłyszących w pełni wpisuje się w założenia rządowego programu. Ponadto rozwijamy nasze usługi w zakresie zapewniania dostępności także w innych obszarach. Szkolimy i edukujemy, adaptujemy dokumenty na alfabet brajla i przygotowujemy ich wydruki dla osób niewidomych, a także oferujemy usługę audiodeskrypcji i nagrań audio dokumentów. 

Ommi.io to z kolei opracowana przez nas platforma do komunikacji wideo umożliwiająca każdej osobie w tym Głuchym internetową komunikację z wszystkimi instytucjami i firmami. Oferowane przez Migam Ommi.io jest uniwersalne. Systemu można korzystać bez konieczności instalacji na dowolnym urządzeniu i na różnych systemach operacyjnych i przeglądarkach.


Content | Menu | Access panel
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz politykę prywatności.