Migam wspiera Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Migam wspiera Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo to temat o którym często słyszymy, a jest niestety często bagatelizowany.
Migam jako aktywny członek Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), gorąco wspiera inicjatywę Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month – ECSM). To ważne wydarzenie, które odbywa się co roku w październiku i ma na celu właśnie zwiększenie świadomości w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz promocję bezpiecznego korzystania z Internetu.

O ECSM w skrócie:
ECSM to inicjatywa organizowana przez Europejską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) z poparciem Komisji Europejskiej. Jej celem jest podniesienie świadomości i edukacja różnych grup społecznych, w tym użytkowników Internetu, profesjonalistów, nauczycieli i rodziców, w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego warto wziąć udział w ECSM?
Ta bezpłatna inicjatywa jest otwarta dla wszystkich, umożliwiając zgłoszenie różnych wydarzeń, zarówno stacjonarnych, jak i online, promujących cyberbezpieczeństwo.

Tegoroczna edycja ECSM:
W 11. edycji ECSM skupimy się na inżynierii społecznej, czyli metodach manipulacji stosowanych przez cyberprzestępców. Hasłem przewodnim kampanii jest „Bądź mądrzejszy niż oszust”.
Zapraszamy do odwiedzenia strony kampanii ECSM (www.bezpiecznymiesiac.pl), gdzie znajdziesz cenne materiały na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Razem uczmy się, jak chronić się przed cyberzagrożeniami.


Content | Menu | Access panel
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz politykę prywatności.