MIGAM POMAGA GŁUCHYM UCHODŹCOM Z UKRAINY

MIGAM POMAGA GŁUCHYM UCHODŹCOM Z UKRAINY

TŁUMACZ.MIGAM.ORG/UKRAINA

 

Polska firma Migam od lat zajmuje się profesjonalnymi tłumaczeniami online w PJM (polskim języku migowym). Tłumaczy już dla ponad 400 instytucji publicznych i firm.

 

Od 1 marca 2022 uruchomione zostało bezpłatne połączenia online dla Głuchych mieszkańców Ukrainy. Potrzebne jest dowolne urządzenie z internetem i kamerą.

Usługa działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

 

Wystarczy wejść na stronę www.tlumacz.migam.org/ukraina

 

– Jesteśmy zszokowani i oburzeni wojną Rosji przeciwko Ukrainie. Każdy kraj ma własny język migowy i Głusi Ukraińcy potrzebują nas teraz bardziej niż kiedykolwiek. – mówi Przemysław Kuśmierek, Prezes Migam. – Zatrudniliśmy już na umowy o pracę cztery osoby, które obsługują panel do połączeń, będąc w Górze Kalwarii, Gubinie, Iwano-Frankowsku oraz w Warszawie. Szukamy kolejnych tłumaczy do współpracy. Jesteśmy z Wami! Oby ta wojna szybko skończyła się zwycięstwem Ukrainy. Chwała Ukrainie.

 

Migam oferuje bezpłatny dostęp do tłumaczy jak najszerszej grupie podmiotów i instytucji. Przede wszystkim tym bezpośrednio odpowiedzialnym za przyjęcie Ukraińców, którzy uciekają przed wojną. Firma chce pomóc administracji, jednostkom samorządu terytorialnego, służbie granicznej, służbom medycznym, wolontariuszom. Po prostu każdemu, kto będzie potrzebował pośrednictwa tłumacza w komunikacji.

 

Film w języku ukraińskim o usłudze jest na Facebooku Migam i jest udostępniany na setki stron: https://www.facebook.com/migampl/videos/1094215934692720/

 

Głusi mogą skorzystać z tłumacza online, żeby rozmawiać ze słyszącymi Polakami, z którymi widzą się osobiście lub  tłumacze mogą zadzwonić na wskazany numer i pośredniczyć w rozmowie.

 

Kontakt dla mediów, a także dla firm i instytucji
zainteresowanych wsparciem rozwoju usługi i jej promocją:

Paweł Potakowski – tel. 500 656 733 pawel.potakowski@migam.org


Content | Menu | Access panel
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz politykę prywatności.