Lekcje Khan Academy

Akademia Khana to nowatorskie podejście do edukacji z wielu dziedzin, w tym matematyki, ekonomii, chemii oraz fizyki. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, umożliwieniu dostosowania tempa nauki do własnych potrzeb i gigantycznej bazie zadań i wykładów Akademia Khana zmienia oblicze szkół na świecie.

Akademia Khana to organizacja edukacyjna non-profit założona w 2006 roku przez Salmana Khana, absolwenta Massachusetts Institute of Technology oraz Harvard Business School. Hasło przedsięwzięcia to „zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie”. Uczestnicy uczą się dzięki internetowym ćwiczeniom i mini-wykładom zamieszczonym na Youtube. Takie filmy charakteryzują się:

Na terenie Polski za tłumaczenie filmów na język ojczysty odpowiadają Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Edukacji dla Przyszłości pod przewodnictwem prof. Lecha Mankiewicza, z którym Migam.org współpracuje. Mamy chęci, możliwości, wiedzę i doświadczenie, aby materiały za źródeł Akademii Khana przygotować w sposób profesjonalny.

Dotychczas przetłumaczyliśmy 110 filmów edukacyjnych z matematyki i ekonomii dzięki dofinansowaniom z Narodowego Banku Polskiego oraz portalu beesfund.com. Dofinansowania te udało się pozyskać dzięki naszemu Głuchemu Koordynatorowi ds. Akademii Khana w Polskim Języku Migowym – Marcinowi Łuczywkowi

Pomóż nam jako

Wolontariusz

Ambasador

Darczyńca