Dostępność plus

Rządowy program Dostępność Plus ma na celu zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr i usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób ze szczególnymi potrzebami.

Dostępność powinna być widoczna i odczuwalna w wielu miejscach w szczególności jednak w miejscach świadczenia usług publicznych takich jak:

Instytucje administracji publicznej

Urząd, ministerstwo, agencja rządowa

Instytucje finansowe

Bank, zakład ubezpieczeń, domy maklerskie

Placówki edukacyjne

Szkoła, uczelnia wyższa, przedszkole, żłobek

Placówki kulturalne

Kino, galeria, muzeum, teatr, filharmonia, opera

Placówki służby zdrowia

Szpital, przychodnia, ośrodek rehabilitacji

Przedsiębiorstwa

Firmy, fabryki, zakłady produkcyjne

Środki transportu

Tramwaje, autobusy, pociągi, chodniki, przejścia dla pieszych

Przy rządowym programie Dostępność Plus, Migam współpracuje z firmą S2 Projekt. Zostali oficjalnie uznani za jednostkę certyfikującą, upoważnioną do wykonywania audytów dostępności. Zapraszamy do zapoznania się z ich szeroką ofertą klikając tutaj.

GRUPA MIGAM | DOSTĘPNOŚĆ PLUS

Od 2011 roku zajmuje się przełamywaniem barier z jakimi Głusi i słabosłyszący muszą mierzyć się w kontaktach z firmami oraz instytucjami. Szacuje się, że aż 70 procent Głuchych ma trudności z czytaniem i rozumieniem tekstu pisanego.

Program Dostępność Plus rozumie szczególne potrzeby komunikacyjne osób niesłyszących, które powinny być zaspokajane poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w dostępie do tłumacza. Dlatego właśnie Migam umożliwia zdalny dostęp do tłumaczy polskiego języka migowego. Klienci korzystający z www.tlumacz.migam.org zapewniają pełne wdrożenie założeń Rządowego Programu Dostępność Plus. Dzięki Migam – Głuchy w ciągu kilku sekund skontaktuje się z punktem obsługi klienta w dowolnym miejscu w Polsce. Nasz system OMMI wykorzystuje geolokalizację i umożliwia dużo więcej niż tylko połączenie z tłumaczem. Daje możliwość zaprezentowania oferty firmy lub instytucji, a dla klientów wygodne zdalne załatwienie swoich spraw.  To znakomite narzędzie klasy video contact center.

Migam świadczy kompleksowe usługi dla podmiotów objętych obowiązkami wynikającymi z Programu Dostępność Plus w szczególności w zakresie:

Nasze rozwiązania zwyciężyły w licznych konkursach.

Za nasze rozwiązania Przemek Kuśmierek - Prezes Migam został laureatem prestiżowej nagrody Digital Shapers przyznawanej przez Fundację Digital Poland. Nagroda została przyznana za cyfrowe wspieranie osób z niepełnosprawnościami. Ponieważ Migam umożliwia im korzystanie z usług bankowych - np. w innowacyjny sposób tłumacząc treść dokumentów bankowych na polski język migowy. W tym roku było ponad 300 kandydatów, a wśród 15 nagrodzonych oprócz prezesa Migam są między innymi Anna Streżyńska, Rafał Brzoska, Robert Lewandowski czy Zygmunt Solorz. GRUPA MIGAM to także Agencja Praca Bez Barier specjalizująca się w rekrutowaniu osób z niepełnosprawnościami www.pracabezbarier.eu
Wykorzystujemy bogate doświadczenie we współpracy z ponad 140 firmami i instytucjami. Na terenie Polski jest już ponad 5000 miejsc, które gwarantują dostęp do tłumacza MIGAM online, a coraz więcej podmiotów korzysta z naszego systemu Migam OMMI także dla innych celów związanych ze zdalną obsługą swoich klientów.
Content | Menu | Access panel
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz politykę prywatności.