Centrum Pomocy Towarowa

Centrum Pomocy Towarowa

Centrum Pomocy (powstałe w dawnej centrali Alior Bank SA) to wyjątkowe miejsce, w którym
obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać potrzebne wsparcie. W przestrzeni o powierzchni około 4 tysięcy mkw przygotowanej we współpracy z Caritas Polska, oferowane będzie min. wsparcie psychologiczne, kursy językowe oraz konsultacje z doradcą zawodowym, dostępne również dla osób Głuchych. Usługę dostępu do tłumaczy Ukraińskiego Języka Migowego dostarcza Migam.org
Dzięki współpracy Migam.org z International Rescue Committee (IRC) https://www.rescue.org/ zabezpieczyliśmy działanie infolinii wspierającej komunikację osobami Głuchymi z Ukrainy, docelowo w modelu 24/7.
Taką usługę wprowadziło Migam już 1 marca czyli zaledwie 5 dni po rozpoczęciu działań zbrojnych. W ciągu czterech dni od decyzji “robimy” do w pełni działającej usługi, obsługiwanej przez zupełnie nowe osoby w organizacji, które fizycznie znajdowały się w kilku różnych krajach “niemożliwe, a jednak wykonalne”.
Udało się zachować najwyższą jakość pomimo szaleńczego czasu wdrożenia.
Od 1 marca do końca kwietnia za pomocą systemu tlumacz.migam.org/ukraina od ommi.io przeprowadziliśmy 1142 tłumaczenia dla Głuchych osób z Ukrainy, ze średnią ocen 4.9 na 5.
W chwili obecnej z naszej pomocy korzystają już Głusi uchodźcy którzy trafili nie tylko do Polski ale również do Holandii, Czech, USA i również Głusi którzy mieszkają w Ukrainie np. we Lwowie, Ivano-Frankivsku, Vinnitsa…
Wszystkie osoby zainteresowane współpracą z nami zachęcamy do kontaktu.

Content | Menu | Access panel
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz politykę prywatności.