111 TYSIĘCY PODMIOTÓW PUBLICZNYCH MUSI ZAPEWNIAĆ DOSTĘPNOŚĆ

111 TYSIĘCY PODMIOTÓW PUBLICZNYCH MUSI ZAPEWNIAĆ DOSTĘPNOŚĆ

Od 6.09.2021 zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące skargi na brak dostępności.

Od 6 września tego roku, 111 789 podmiotów publicznych będzie mogło zostać ukarane za brak dostępności. Na przykład za brak na stronie i podczas bezpośredniej obsługi dostępu do tłumacza Polskiego Języka Migowego online. Będzie to skutek złożenia skargi na brak dostępności zgodnie z wejściem w życie przepisów ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. To olbrzymia zmiana – wcześniej tylko zalecano i rekomendowano, że niesłyszący potrzebują zapewnienia dostępności w taki sposób. Teraz za brak tłumacza online mogą grozić kary nawet do 10.000 zł.

Jak informuje PFRON:
Jeśli  złożyłeś wniosek o zapewnienie dostępności do podmiotu publicznego, a podmiot ten dostępności nie zapewnił lub nie zapewnił Ci dostępu alternatywnego to masz prawo złożyć skargę na brak dostępności.   Zgodnie z art. 32 ust. 2 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami masz 30 dni na złożenie skargi od daty upływu terminu na zapewnienie dostępności  przez organ na złożony uprzednio przez Ciebie został złożony wniosek o zapewnienie dostępności. – więcej informacji na https://dostepnosc.pfron.org.pl/skarga-na-brak-dostepnosci

Migam to polski startup, który umożliwia firmom, urzędom i organizacjom komunikację z Głuchymi, wykorzystując m.in. rozmowy wideo. Firma zatrudnia profesjonalnych tłumaczy języka migowego, którzy asystują w załatwieniu codziennych spraw w polskim języku migowym. Firma oferuje również tłumaczenia dokumentów, filmów i programów telewizyjnych na PJM.

W dodatku Migam pracuje w modelu dwudziestoczterogodzinnym przez siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jest tak dlatego, że Migam od maja 2021 obsługuje Teleplatformę Pierwszego Kontaktu z NFZ. Głusi mogą za darmo połączyć się z lekarzem, pielęgniarką lub położną i otrzymać poradę medyczną, e-receptę, e-skierowanie i e-zwolnienie. Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 (w nocy) oraz w każdą sobotę, niedzielę i święta przez 24 godziny na dobę.

Migam dynamicznie się rozwija i w 2022 roku planuje wejść na giełdę, a teraz prowadzi emisję akcji na platformie Beesfund. Robi to min. w celu pozyskania dodatkowego kapitału dla internacjonalizacji na rynki zagraniczne oraz wdrożenia procesu automatyzacyjnego dla usług Tłumacza Migam oraz Ommi.io. Więcej informacji na www.emisja.migam.org

O Migam

Firma Migam, założona w 2011 roku przez Przemysława Kuśmierka, obsłużyła jak dotąd ponad 200 tys. połączeń wideo. Z rozwiązań polskiej firmy korzysta już ponad 200 organizacji z różnych branż, m.in. BNP Paribas, Credit Agricole, ING, Orange, Samsung i T-Mobile.

 


Content | Menu | Access panel
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz politykę prywatności.